<
آرم پارک علم و فناوری مازندران

مرکز رشد واحدهای فناور سیمرغ

آرم وزارت علوم
صفحه اصلی » اخبار
گزارش دومین رویداد ملی کارآفرینی شتاب طیور و ماکیان
» تاریخ انتشار: 21:36:53 1396/12/22

دومین رویداد ملی کارآفرینی شتاب طیور و ماکیان

با همکاری پارک علم و فناوری مازندران، دومین رویداد ملی کارآفرینی شتاب طیور و ماکیان با حضور جمعی از سرمایه گذاران، ایده پردازان، طراحان محصول فناورانه و مدیرکل دفتر امور طیور و زنبور عسل وزارت جهاد کشاورزی به همراه معاون و رییس گروه امور طیور بومی و سایر ماکیان، مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، رییس پارک علم و فناوری مازندران، رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی مازندران، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، مدیرکل تامین اجتماعی مازندران، مدیرکل پشتیبانی امور دام مازندران، رییس هیات مدیره انجمن ملی زنجیره گوشت مرغ کشور، معاون کارآفرینی سازمان اقتصادی کوثر، مدیران شرکت زربال، ساوانا، تلاونگ، بابل طیور، پیگیر، مدیران مجتمع تحقیقات و آموزش جهاد کشاورزی مازندران و بسیار از علاقمندان رویدادهای استارتاپی در تاریخ 17 اسفند 1396 در  مجموعه میزبان بابلسر، برگزار شد.

این رویداد با مدل اسمارت استارتاپ برگزار گردید که دارای فرآیندی شش ماهه است و شامل رویدادهای کافه کارآفرینی (رویداد بهبود و تثبیت ایده)، اختصاص منتورهای تخصصی (کمک به بازارپسندی ایده و ساخت محصول)، تور فناوری (بازدید از خطوط تولیدی و گفتگو با کارآفرینان بزرگ آن صنعت)، پیش رویداد استارتاپ (کمک به نحوه پرزنت در رویداد و مذاکره تجاری با سرمایه گذاران) و رویداد شتاب است.

این رویداد در دو بخش دانشجویی و دانش آموزی برگزار شد. در بخش دانشجویی 57 ایده در دبیرخانه این رویداد ثبت نام کردند که پس از برگزاری جلسات کافه کارآفرینی نهایتا 20 ایده برای مراحل بعدی انتخاب شدند که پس از اختصاص منتورهای تخصصی، نهایتا 10 ایده به رویداد اصلی راه یافتند. در بخش دانش آموزی نیز با تاکید بر حضور دانش آموزان هنرستانی رشته های کشاورزی، 46 ایده در دبیرخانه آموزش و پرورشاستان ثبت نام کردند که پس از برگزاری جلسات متعدد کافه کارآفرینی در هنرستانهای ساری، بابل و آمل، نهایتا 3 ایده به بخش پایانی راه یافتند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با ابراز خرسندی از ایده ها و طرح های مطرح شده، وعده داد امکان توسعه این ایده ها به سمت کسب و کارهای روستایی با اعطای تسهیلات کارآفرینی وجود دارد. همچنین معاون کارآفرینی سازمان اقتصادی کوثر نیز پس از استماع ایده ها، دعوت کرد تا کلیه ایده ها در جشنواره سال 97 این سازمان حضور یابند

در پایان رویداد نیز پس از جمعبندی نظرات داوران ایده های برتر اعلام شد. ایده های دستگاه همزن و ضدعفونی کننده بستر طیور و همچنین تولید غذای خشک حیوانات خانگی، مشترکا با کسب بیشترین امتیاز، رتبه اول را کسب کردند. ایده چیپس گوشت در رتبه دوم و ایده مکمل های خوراکی چند عملکرده در رتبه سوم قرار گرفت. نهایتا از کلیه ایده پردازان، تقدیر به عمل آمد و تندیس و هدایایی به ایشان تقدیم شد.

» تصاویر بیشتر :